Z powodu wysokiego rytmu życia i większej popularności płatności przez internet, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi zachęcają nas niskimi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Jelcz-Laskowice może być dziecinnie łatwe i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie są dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Jelcz-Laskowice

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o małych rozmiarach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż tak trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez kuriera wiele ułatwia. Oszczędzimy przy okazji czas oraz nasze nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka kroków, w pierwszej kolejności należy złożyć zamówienie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Jelcz-Laskowice zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może wziąć od nas przesyłkę już w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie przed południem, albo dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na dostarczeniu paczki gdzieś na czas. Najczęściej czas dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele pakunków każdego miesiąca warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy możliwość otrzymania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy nadawaniu tylu pakunków z pewnością dostrzeżemy również korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej prosto spod naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie jeśliprzesyłki sporo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych okazuje się mniejsza aniżeli opłata za każdą z paczek z osobna. W związku z tym gdy potrzebujemy wysyłać duże ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, kiedy produkt który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz sporo waży? Rozsądnym wyjściem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od nadania zwykłej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć pakunek a, także umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na gabaryty paczki powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania ładunku.

Dobrze pamiętać, że licząc rozmiary przesyłki oraz masę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta waży około 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zwiększyć swoją masę pod wpływem wilgotności, dlatego najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej wagi paczki. Decydując się na paletę na której prześlemy produkty, upewnijmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie stanowić odpowiedniego zabezpieczenia i produkty na niej mogą zostać zniszczone. Kiedy okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania paczki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Generalne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wymagania odnośnie rozmiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Co prawda Poczta kurier Jelcz-Laskowice chce by wszystkie przesyłki były transportowane z uwagą, jednak należy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza przesyłka może się przechylać albo zostać przyciśnięta przez pozostałe pakunki.

Kolejną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Jelcz-Laskowice odbierając paczkę potrzebuje również ten dokument dostać i jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dojechać. W związku z tym powinniśmy myśleć nie tylko o nas samych, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Jelcz-Laskowice .

Zobacz również poczta Kurier