W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była przeważnie przeprowadzana przy leczeniu kanałowym. Na dzień dzisiejszy zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest wymagane do wykonania endodoncji. Gdy zakażony nerw jest głównym źródłem bólu, dentysta otwiera komorę zębową i przeprowadza dewitalizację, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie trutki do komory zębowej powoduje ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb należy zatruć, by pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, kiedy nerw zęba jest już martwy, zatrucie natomiast nie jest konieczne.

Dewitalizacja jest procedurą, którą wykonuje się przy oczyszczaniu kanału, w momencie kiedy pacjent cały czas czuje ból. Jeżeli znieczulenie nie przynosi należytych rezultatów do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie można również przeprowadzić, kiedy pacjent obawia się z jakichś względów zwykłego znieczulenia. Często wybierany jest ten sposób uśmierzenia bólu u dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba stosowany jest paraformaldehyd. To substancja toksyczna i jest ona przyjazna dla organizmu ludzkiego. W sytuacji należycie wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na pozostałe części naszego ciała. Jednak w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych i mózgu. W szczególności niebezpieczna jest sytuacja, w momencie kiedy trutką wypadnie z wnętrza zęba i przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments