PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Nie z dzisiaj wiadomo, że proste, i przy tym równoznaczne z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest prawdziwym surowcem, który szuka szerokie zastosowanie, nie właśnie w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce dostają się naprawdę duże złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Stanowi zatem nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Międzyzdroje

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego ważna wytrzymałość – więc nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale właśnie kwarcowy cechuje się największą odpornością na oddziaływanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego sprowadza się po dziś dzień nie tylko szkło, lecz też zaprawy murarskie i beton, jakie są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Używa się spośród niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, czy nawet dróg. Dodatkowo jest więc środek na tyle tani i łatwy, że obraca się go również do produkcji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Międzyzdroje

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo dużą popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy z tego, że uznanie zdobył nie dopiero na gruncie budownictwa, lecz też dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek traktowany jest do uprawiania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w flakonach i kielichach, akwaria, czy choćby w działaniu biżuterii i oryginalnych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego kładą się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w style najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Międzyzdroje

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Gdy teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy cechuje się wyjątkową mocą i dlatego świetnie przydaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, działamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka podłoga będzie nie tylko wytrzymała, lecz też antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą wykorzystuje się również do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Międzyzdroje

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na brud oraz warunki atmosferyczne. Za rzeczą tych teraz zalet ważna je dawać również we mieszkaniach, kiedy a do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe popularne są w sfery nie wyłącznie ze bliskiego wielkiego zastosowania, lecz też niezliczonych możliwości atrakcyjnych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy dojść wiele innych wersji kolorystycznych, zmieniając tym tymże posadzkę do własnych próśb oraz wyobrażeń o tymże kiedy powinno wyglądać dane miejsce. Nie pozostawiajmy, że jakąś spośród ważniejszych przestrzeni jest zarówno ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia muzyki i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Międzyzdroje

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o