Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Trądzik kojarzony jest z przypadłością dotykającą młodych mężczyzn tworzących w sezon dojrzewania. Rzeczywiście, najczęściej stanowi on tematem nastolatków, lecz w wielu przypadkach dobrze nie znika samoistnie, i z okresem stan cery tylko się pogarsza. Nie wolno lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak myśleć o skórę, by odzyskała młody wygląd.

Leczenie trądziku Połczyn-Zdrój

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku pochodzi z niewłaściwej pielęgnacji. Komunikuje się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale zasada jest taka, iż w ten technologia można tylko pogorszyć stan naszej roli i zaognić stan zapalny. Jak zatem odpowiednio myśleć o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Dużo pań do czyszczenia twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego typu produkty dobrze nie ułatwią nam skorzystać z trądzikiem, i wprost przeciwnie – potrafią go oraz nasilić. Co będzie przeto korzystniejszym wyjściem? Przede każdym łagodne produkty do czyszczenia – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić delikatny produkt Nanili Professional z zieloną herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w przeciągu dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, by w toniku nie znajdywał się alkohol, bo pewnie on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co stanowi ważne szczególnie w przypadku cer mieszanych i szerokich. Jeśli skóra jest także wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak wszystka, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Jednak w przypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, gdyż mogą podrażnić skórę, i ponadto roznieść stan zapalny na pełną twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto też przemyśleć wybranie się na brak z wykorzystaniem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie osiąga w własnej ofercie firma Nanili Professional. Materiały tego typu działają intensywnie, przynosząc wysokie efekty. Kwasy potrafią być zawsze stosowane wyłącznie pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Przeciwko temu co świadczą niektórzy, wystawianie osób na funkcjonowanie promieni słonecznych nie przyniesie długotrwałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej kształtu, ale teraz na jesieni problem trądziku wraca ze zdwojoną siłą. Znacznie dużo to zaopatrzyć się w kosmetyk z filtrem UV i aplikować go codziennie przed wyjściem z domu.

Źródło artykułu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Połczyn-Zdrój