lekarz, doktor, ginekolog, ciąża, zdrowie

Potwierdzenie ciąży u pań jest częstokroć wynikiem podejrzeń oraz przypuszczeń przyszłej mamy o swoim stanie błogosławionym. Już samo zatrzymanie miesiączki nie jest natomiast tylko jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Lekarze ginekolodzy wykonują także badania umożliwiające stwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła matka chce dowiedzieć się swojej ciąży tak szybko jak to tylko możliwe. Jednakże takim pierwszym sygnałem poczęcia jest przeważnie brak okresu. O ciąży można dowiedzieć się nie wcześniej aniżeli miesiąc po zapłodnieniu. I wtedy dopiero zalecane jest zrobienie testów ciążowych. W innym razie mogą one nie przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeśli natomiast chcemy dowiedzieć się o poczęciu trochę wcześniej, będziemy mogli wybrać się na wizytę do ginekologa. Lekarza zleci badanie krwi ,które wykaże ilość hCG. Hormon ten jest wydzielany już 48h od zapłodnienia.

Zbyt niska wartość hCG znaczy, że komórka jajowa nie zagnieździła się lub doszło do wczesnego poronienia. Natomiast w przypadku jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Nim lekarz dostanie wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może również być rozpulchnienie pochwy a dodatkowo zasinienie oraz rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić też dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wtedy to wyznaczony będzie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments