Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w który twórz pożyczkodawca może sprawdzić Twoją sytuację finansową? Przeczytaj tekst a dowiedz się, jak firmy pożyczkowe sprawdzają swoich użytkowników.

Finbo Dębno

Rynek pożyczek pozabankowych ciągle się rozwija. Zaś nie chodzi tu tylko o cenę umowy i skalę działalności. Firmy z części dokonują coraz dużo powszechnych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo
pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do pracodawcy i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz zgodę na udostępnienie firmie bardzo ciekawszych informacji.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy firmy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli robi Ciż się, że sprawdzenia sprowadzają się tylko do ostatnich rejestrów – jesteś w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej zmieniają się autorskimi podstawami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – stanowi ogromna szansa, że pożyczkodawca będzie mógł sprawdzić jej rozwój.

Dla przykładu – składając wniosek o dotację w spółce Finbo Dębno , wyrażasz zgodę na udostępnienie Twoich oddanych do 34 zewnętrznych podmiotów (w tym do łatwej konkurencji firmy). Finbo Dębno otrzyma informację zwrotną, czy ubiegałeś się o dotację w niniejszych podmiotach, jakimi danymi się posługiwałeś oraz czy spłaciłeś ją na okres. Firmy podnoszą argument, że jest obecne konieczne do zabezpieczenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na cudze dane). Jednak otrzymanie takich informacji udziela też szerokie pole do realizacje analitycznej.
Inne sposoby weryfikacji

Od 2012 roku użytkownicy są zdolność zawierania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą formą potwierdzenia tożsamości istnieje w tym przypadku przelew weryfikacyjny. Dzięki temu nazwy pożyczkowe dowiadują się, na które dane personalne został zarejestrowany rachunek bankowy. Lecz to rozwiązanie pamięta więcej nasze wady. Grupa klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu zajmuje mało czasu – i następnie użytkownik może się rozmyślić.

Dlatego stworzono nowe sposoby weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z użytkowaniem tych aplikacji nie musisz działać przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do naszej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Stosując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszelkie wiedze połączone z Twoim kontem. Firma może zobaczyć Twoje przelewy, zobaczyć nie masz pieniądze, kto jest Twoim właścicielem a ile umieszczasz na miesięczne utrzymanie. To niezwykle istotne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację finansową, a podobnie będzie mógł dokładniej profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Dębno

0 0 votes
Daj Ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments