Odpowiednia dieta do naszych potrzeb, W dobie komputerów oraz wszechobecnego Internetu, z którego dobrodziejstwa możemy korzystać już nawet przy pomocy kieszonkowych urządzeń mobilnych, wyszukiwanie odpowiedniej dla naszych potrzeb diety odchudzającej nie jest żadnym problemem. Nierzadko jednak bywa, że w natłoku ogromnej ilości informacji, zwyczajnie nie jesteśmy w stanie podjąć właściwego wyboru. Ten krótki poradnik podpowie, jak rozsądnie schudnąć.

Diety odchudzające

Do wyboru, do koloru
Dieta Kopenhaska, Montignaca, Dukana… gdybyśmy przejrzeli popularne fora internetowe poświęcone dietom odchudzającym, znaleźlibyśmy bardzo długą listę nazw. Czytając opisy każdej kolejnej z nich, stracilibyśmy mnóstwo cennego czasu. Najlepiej zatem korzystać z artykułów porównujących kilka diet ze sobą, opisujących przy tym jadłospis każdej z nich, czas trwania oraz ewentualne efekty uboczne. Musimy jednak wiedzieć, że przed rozpoczęciem każdej z diet musimy skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia istnienia schorzeń takich, jak np. cukrzyca. Jeśli nie możemy pochwalić się wzorowym zdrowiem, lepiej nie bawić się w samodzielne dobieranie diet i skorzystać z usług dietetyka.

Biegiem po zdrowie
Niezależnie od tego, czy w wyborze naszej diety odchudzającej pomógł nam dietetyk, czy też postawiliśmy na zdrowe odżywianie wraz z ograniczeniem niezdrowego tłuszczu, węglowodanów oraz cukru, sama zmiana nawyków żywieniowych nie przyniesie zadowalających efektów. Jeżeli chcemy schudnąć w zdrowy i bezpieczny sposób, dodajmy do tego aktywność fizyczną. Najzdrowszy jest ruch na świeżym powietrzu – bieganie, uprawianie Nordic Walking, jazda na rowerze lub rolkach. Są to tzw. ćwiczenia aerobowe, które najefektywniej spalają tkankę tłuszczową. Oprócz tego, ruch na świeżym powietrzu jest najzwyczajniej w świecie bardzo zdrowy dla całego organizmu – spowalnia procesy starzenia, wzmacnia mięśnie i stawy, dzięki czemu mamy o wiele więcej energii oraz siły do wykonywania codziennych obowiązków.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o